UXDE dot Net

Vychutnajte si jedlo a zároveň chudnite

By -

Namiesto držania striktnej diéty a odopierania si jedál, ktoré ste vždy zbožňovali, nový výskum poukazuje na dôležitosť vyváženej stravy. Ak si odopierate jedlá, ktoré vám chutia, začnete po nich túžiť a to môže viesť k tomu, že prerušíte svoju diétu, pretože sa jej proste nedokážete držať. Ak rozmýšľate ako sa vyvážene stravovať a zároveň chudnúť, tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť.

Dodržiavajte pravidlo 80/20

Ak 80 percent jedál ktoré jete sú zdravé,prospešné jedlá, nevadí ak 20 percent sú jedlá menej zdravé. Čo to vlastne znamená? Znamená to,že sa nemusíte usilovať bezchybne stravovať po celý čas. Ak chudnete zdravo, vaším cieľom nie je byť človekom, ktorý sa obmedzuje a nikdy si nedovolí zjesť jedinú sladkosť. Namiesto toho môžete používať pravidlo 80/20 ktoré vám pomôže jesť zdravšie a zároveň sa cítiť spokojne.

Cvičte vašu striedmosť

Odkedy je vašim cieľom schudnúť, chcete sa sústrediť na vychutnávanie si stredne veľkých porcií vášho obľúbeného
vysokokalorického jedla. Tu nastupujú balenia keksíkov so 100 kalóriami. Alebo sa môžete s dezertom podeliť s ostatnými pri stole. Znamená to zobrať si malý tanierik namiesto toho veľkého špeciálne na dezerty. Na veľkosť svojho taniera si musíte dávať pozor aj doma. Výskum ukázal že ak jete z menších tanierov, zjete menej ako keď jete z tých väčších.

Míňajte ich múdro

Je dôležité uvedomiť si koľko kalórií majú vaše obľúbené jedlá. Hovoríme tomu byť kalórií-vedomý. A keď si tiež uvedomíte, o koľko menej kalórií má ovocie a zelenina, lepšie porozumiete ako sa vyvážene stravovať. Jedenie nízkokalorických jedál vám dá viac priestoru užiť si jedlá ktoré majú viac kalórií. Ak dodržujete vyváženú stravu, stále si môžete dopriať kúsok tmavej čokolády alebo sušienky.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>