UXDE dot Net

Protikvasinková Candida diéta

By -

Čo je kvasinková infekcia

Candida je kvasinková infekcia, s ktorou má skúsenosti množstvo ľudí. Ide o infekciu, kedy sa v tele človeka premnožia kvasinkové huby zvané Candida albicans. Zvyknú byť na vlhkých miestach ako sú sliznice, pokožka, vagína, ústa alebo vo vnútorných orgánoch. Kvasinková infekcia sa prejavuje zažívacími problémami, bolesťou hlavy, exzémami, letargiou, únavou a tiež nepríjemnými zmenami nálad. Táto infekcia menom Candida postihuje predovšetkým ľudí, ktorí majú dlhodobo, ale aj krátkodobo zníženú imunitu.

Princíp protikvasinkovej Candida diéty

Zmyslom protikvasinkovej Candida diéty je dosiahnuť medzi kvasinkami a zdravými baktériami rovnováhu v ľudskom tele, to znamená vylúčiť zo stravy jedlá, ktoré majú za následok množenie kvasiniek.

Sú to potraviny obsahujúce cukor v akejkoľvek podobe – nie je vhodný biely, hnedý, hroznový a ani ovocný cukor, alebo akékoľvek sladkosti. Nevhodné sú tie druhy ovocia, ktoré sú viac sladké. Cukor v nich môže oslabiť imunitný systém, ale predovšetkým je hlavným zdrojom potravy pre premnožené kvasinkové huby.

Pri protikvasinkovej diéte nekonzumujte jedlá z bielej múky a potraviny, v ktorých sú kvasnice – ako chlieb, koreniny, výrobky obsahujúce slad, bravčové, hovädzie a tučné mäso. Ďalšími takýmito potravinami sú zrejúce a plesnivé syry, alebo ovocné jogurty. Naopak protikvasinková diéta dovoľuje zakysané mlieko, tvaroh, odporúča jogurty so živými kultúrami a nenamieta proti syrom, teda pokiaľ nie sú plesnivé alebo zrejúce.

Kým alkohol a kávu by ste mali taktiež vynechať, môžete ich zameniť za veľa zeleniny s nízkym obsahom sacharidov a ovocie s nízkym podielom cukru. Pri protikvasinkovej diéte môžete v jedálničku ponechať chudé mäso i vajcia a v strave nešetrite na množstve cesnaku. Obmedzenie cukru a veľkého množstva jedál robí z protikvasinkovej Candida diéty určite ťažkú skúšku, no jej zotrvanie v nej prináša vytúžené výsledky v podobe svojho vyliečenia.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>