UXDE dot Net

Očistná detoxikačná diéta

By -

Čo je vlastne detoxikačná diéta

Detoxikačnou diétou môžete svojmu telu veľmi pomôcť. V súčasnej dobe je ľudské telo neustále zanášané toxínmi a škodlivými látkami. Preto je viac ako vhodné raz za čas ho prečistiť. Váš organizmus bude zdravší a obranyschopnejší.

Veľmi dôležitý pri detoxikačnej kúre je pitný režim. Ten je potrebné naozaj dodržiavať, okrem iného práve čistá voda pomáha vyplaviť škodliviny a čistiť organizmus.

Čo jesť pri detoxikačnej diéte

Je nutné vynechať biely alebo rafinovaný cukor a všetky výrobky, ktoré ho obsahujú. Odpustíme si teda čokoládu a zákusky. Pozor na sladké ovocie.

Na chvíľu zabudneme na jedlá z bielej múky, na pšenicu a pšeničné pečivo. To nahradíme pohánkou, prosom, jačmennými krúpami a celozrnnou ryžou.

Vyhýbame sa umelým dochucovadlám ako horčica, kečup, majonéza, ocot. Rovnako dôležité je nekonzumovať umelé konzervačné látky a farbivá, preto je dobré prečítať si na obaloch, čo ideme jesť. Najlepším variantom je nakupovať potraviny v bioobchodoch, prípadne jesť nami dopestovanú zeleninu. Okrem paradajky, papriky a baklažánu by sme mali jesť všetky druhy zelenín a to čo v
najvyššom množstve.

Vyhneme sa bravčovému a hovädziemu mäsu. Nahradíme ho hydinou, rybami, alebo chutnými morskými plodmi. Snažíme sa nejesť tučné a mastné, preto vynecháme maslo a živočíšne, či rastlinné tuky, tie nahradzujeme slnečnicovým, ľanovým alebo olivovým olejom.

V tomto období si odpustíme kravské a mliečne výrobky, ktoré vymeníme za pohánkové, ovsené, prípadne sójové a kozie mlieko. Treba si však najprv overiť, že naň nie sme alergickí, pretože napríklad sója, je častým alergénom.

Koľko trvá detoxikačná diéta

Detoxikačná kúra by mala trvať aspoň 28 dní, to je dostatočný čas, aby sa telo prečistilo. Počas detoxikačnej diéty nekonzumujeme alkohol, ani cigarety. Čas strávený pri poháriku môžeme vymeniť za prechádzku v lese alebo fyzickú aktivitu. Veď práve potením vieme zo svojho tela vylúčiť značné množstvo škodlivých látok.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>