UXDE dot Net

Diéta pri hemoroidoch

By -

Príčiny vzniku hemoroidov

Dôvodom, prečo mnohých trápia hemoroidy je nevhodná strava. Hlavná príčina vzniku hemoroidov je spôsobená tlakom, ktorý je vyvíjaný na konečník pri vyprázdňovaní. To sa dá odstrániť zmenou potravín a správnou diétou, ktorá bude obsahovať viac vlákniny. Vláknina pozitívne ovplyvňuje tráviace procesy, do vysokej miery vykonáva očistu organizmu, je nositeľom živín v potrave a priaznivo pôsobí i na samotné vyprázdňovanie.

Čo jesť pri hemoroidoch

Je dôležité začať konzumovať veľké množstvo ovocia a zeleniny. Veľa vlákniny obsahujú napríklad banány, hrozno a mango. Surové ovocie a zeleninu je potrebné začať jesť každý deň, najlepšie aj so šupkou. Dobré je jesť koreňovú zeleninu, napríklad mrkvu a zemiaky.

Diéta pri hemoroidoch a jedálniček

Množstvo vlákniny sa nachádza v celozrnnom pečive, müsli tyčinkách, pšeničných klíčkoch, v otrubách, obilovinách a ovsených vločkách. Ak máme hemoroidy a začneme s diétou, mali by sme s príjmom celozrnných potravín začať pomaly. Zpočiatku nám zväčšené množstvo takejto stravy môže spôsobovať zápchy. Postupne však môžeme dávky zvyšovať.

Zmyslom diéty pri vzniku hemoroidov je jesť jedlá, ktoré majú vlákninu a vynechať tie, ktoré jej obsahujú málo alebo žiadnu. Takou potravinou je biele pečivo, zmrzlina a zmrzlinové výrobky, alkohol, syr, mäso, alebo káva. Obmedziť by sme mali sladké potraviny vyrobené z múky, napríklad torty a koláče.

Množstvo prijatej vlákniny v diéte, pri spomínaných ťažkostiach, by sa mal pohybovať okolo 30 mg denne, čo je oveľa viac ako bežný človek zje. Výraznejšie prekročiť by sa však toto množstvo nemalo, pretože nám to môže spôsobiť ďalšie priťaženie.

Pri liečbe hemoroidov je dôležité dodržiavať pitný režim, to znamená mať dostatočný príjem vody. Takáto diéta nám tiež poskytne ochranu proti cukrovke a s ňou často spojenú disfunkciou štítnej žľazy, proti kardiovaskulárnym ochoreniam a niektorým druhom rakoviny. Pretože jedlá obsahujúce vlákninu zvyknú obsahovať nízky pomer tuku, môžeme vďaka takejto diéte schudnúť a chrániť svoje telo pred vysokým cholesterolom a obezitou.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>