UXDE dot Net

Bielkovinová diéta

By -

S bielkovinovou diétou dole s kilogramami

Zvýšený príjem bielkovín a minimálny príjem sacharidov v strave – to je cesta ako schudnúť veľa a za krátky čas s bielkovinovou diétou.

Bielkovinová, nazvaná tiež proteínová alebo nízkosacharidová diéta funguje na tom princípe, že v prípade, ak telo dostáva veľké množstvo bielkovín a znížený podiel sacharidov, tak začne spaľovať tuky a prichádza ku nami chcenému chudnutiu. To sa môže pohybovať v rozmedzí päť až sedem kilogramov stratenej váhy za mesiac, niekedy aj viac.

Takáto strava okrem toho, že zasýti a teda nenúti človeka vyjedať navyše medzi jedlami, udržiava vyrovnanú hladinu cukru v krvi a nespôsobuje jeho výkyvy.

Jedálniček bielkovinovej diéty

Pokiaľ ste sa rozhodli schudnúť pomocou bielkovinovej diéty, konzumujte mliečne nízkotučné výrobky, akými sú nízkotučný tvaroh, syr, mlieko, či jogurty. Veľmi dôležité je jesť rastlinné bielkoviny ako hrach, sóju, šošovicu a fazuľu. Čo sa týka mäsa, pokojne si môžete dať ryby, nemastné hovädzie a hydinové mäso bez kože.

Jedlo si rozložte tak, aby ste jedli pravidelne a vyvážene po celý deň, dôležité je nezabudnúť na dostatočný prísun tekutín, ktorý by mal byť o niečo väčší ako bežne.

Na ceste za úbytkom hmotnosti sa vyhýbajte tuku, teda všetkému mastnému a vyprážanému. Mali by ste obmedziť prílohy ako napríklad zemiaky a tiež podiel pečiva v jedálničku. Nakoľko sa chceme vyhnúť cukrom, odpustíme si sladkosti a to aj v podobe veľmi sladkého ovocia.

Výhodou chudnutia na bielkovinovej diéte je, že pri nej neubúda na svaloch, ale iba na zásobách tuku v našom tele.

Počas diéty nezabúdajte na dostatok vitamínov, enzýmov a vláknin.

Nakoľko veľký podiel bielkovín je pre telo ťažšie stráviteľný, ako pri všetkom v živote, aj tu platí všetko s mierou, pretože príliš rýchly úbytok hmotnosti, ktorý je pri takejto diéte možný, by mohol vášmu telu ublížiť. Preto treba ísť na túto diétu pomaly.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>