UXDE dot Net

Ako schudnúť bez cvičenia

By -

Potrebujete ďalší dôvod, prečo je spánok dôležitý? Vaše tukové bunky ho potrebujú tiež!

Čím dlhšie v noci spíte, tým viac zabránite vašim tukovým bunkám naberať na váhe. V novej štúdii publikovanej v kronike Internej medicíny, výskumníci z Univerzity v Chicagu priamo prepojili nedostatok spánkovej činnosti s poklesom bunečnej schopnosti reagovať na hormóny inzulínu.

7 účastníkov tejto štúdie najprv spalo 4 noci za sebou po 8.5 hodiny. O 4 týždne neskôr, bola štúdia zopakovaná, avšak spánok bol skrátený na sotva 4.5 hodiny. Po tak krátkom spánku sa citlivosť organizmu účastníkov voči inzulínu znížila v priemere o 16%.

Čo to teda znamená: Z krátkodobého hľadiska môže zníženie citlivosti tukových buniek voči inzulínu zároveň znížiť produkciu leptínu, ktorý prechádza do mozgu, čo sa môže prejaviť, že budeme viac hladní a ťažší, vraví autor štúdie Matthew Brady, PhD., profesor medicíny v Chicagu. Ba čo viac: Z dlhodobého hľadiska, sa môže neustále nízka inzulínová citlivosť prejaviť úplnou odolnosťou organizmu na inzulín , čo má za následok vznik cukrovky 2. stupňa.

V rámci prevencie, ako tvrdí Brady, nám stačí, ak začneme spávať dostatočný počet hodín, k čomu je dôležité pridať zdravú stravu a pravidelné cvičenie. „Keď spíte málo hodín, cítite sa veľmi vyčerpane. Toto platí aj pre vaše tukové bunky, ktoré sú bez dostatočne dlhého spánku metabolicky unavené.“ Jeho odporúčanie teda znie: Skúste spávať minimálne 7 hodín. Hovorí sa to však ľahšie ako urobí?

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>